Blog

Nasza historia....

Trudne doświadczenia zazwyczaj są impulsem do zmian w naszym życiu

W pewnym momencie odnajdujemy ścieżkę, która ma sens.

Ścieżkę, która sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Tak było w naszym przypadku.

Nasza historia sięga roku 2009 kiedy to Monika i Henryk Urbańscy kupują zaniedbane siedlisko, z myślą o stworzeniu miejsca blisko natury, gdzie odzyskanie balansu będzie możliwe. Tak rodzi się Łubinowe Wzgórze.

W 2012 roku pojawia się budynek główny z pokojami i restauracją, domek baniowy i wyremontowana chata, a cztery lata później kamienny domek, sala nad wąwozem.
Potem powstają: domek na drzewie, oranżerie, ogród zimowy, biostaw, ogród 5 elementów, szlak mocy i uprawy permakulturowe.

Ale to nie wszystko, bowiem wizja Moniki sięga znacznie dalej. Po kolejnych pobytach w Indiach, w ajurwedyjskiej klinice, po wielu latach zgłębiania wiedzy już wie, że chce stworzyć holistyczne miejsce, którego trzonem będzie ajurweda.

Tak zrodziła się Wioska Zdrowia.

To nowa droga – ekscytująca i spójna jednocześnie.
Energia, która powstała w naszym ciele, wraz z wizją Wioski Zdrowia jest wspaniała. Poczucie, że teraz wreszcie wszystko jest tak, jak być powinno.

Gospodarze

Karolina

Jako nastolatka chciałam być adwokatem, żeby pomagać ludziom.

Cel osiągnęłam i przez 8 lat pracowałam w jednej z największych korporacji prawniczych.

Po kolejnym, bardzo intensywnym okresie w życiu, budziłam się rano bez energii życiowej i wyraźnie czułam, że muszę coś zmienić.

Dotarło do mnie, że jako istoty ludzkie mamy tylko jedno życie i sami jesteśmy jego twórcami. To sytuacja, w której wiele osób nieuchronnie się znajdzie w tym, czy w innym czasie.

Ja również byłam w takiej sytuacji. Drogę odnalazłam dzięki ajurwedzie, do której przekonała mnie moja mama Monika, a potem moje doświadczenia w Indiach.

Celem ajurwedy jest szczęśliwe, zdrowe i spełnione życie, a tego właśnie chciałam. Ajurweda i jej holistyczne podejście, prowadzą mnie coraz bardziej do mojego prawdziwego ja. Chciałabym, aby w Wiosce Zdrowia jak najwięcej osób odnalazło swoje centrum i swoją siłę, żeby żyć w pełni swoim potencjałem i odczuwać radość z każdego dnia.

Mateusz

Od lat gastronomia jest moją pasją. Poszukiwanie doznań smakowych, formy prezentacji dań, odkrywanie zapomnianych roślin i ziół. Moją ugruntowaną i wygodną drogę przerwały problemy żołądkowo-jelitowe, które wymusiły zmianę diety.

Na początku podchodziłem do tego z obowiązku, ale potem zobaczyłem i poczułem efekty jedzenia w harmonii z naturą. Lekkość w ciele, energię, jasność umysłu, radość życia. To co początkowo ignorowałem, okazało się mieć dobroczynny wpływ na moje ciało i na mój umysł. Dotarło do mnie, że żyjemy w świecie pełnym pośpiechu, w którym jedzenie nie służy już do odżywiania, tylko do nasycania. Poddawane jest ciężkiej obróbce, pozbawiane minerałów, jest pełne antyzbrylaczy i innych cichych trucicieli. Nasze magazyny były coraz większe, coraz więcej kupowaliśmy produktów i coraz więcej zużywaliśmy zasobów.

Pomyślałem, że warto zmienić dotychczasową drogę. Wybrać mniej, aby mocno postawić na zdrowie, świeżo ugotowane potrawy, z nieprzetworzonych składników. Razem z naszymi kucharzami opracowałem dwa programy żywieniowe Radość życia i ajurwedyjski Aju detox. Chciałbym, aby w Wiosce Zdrowia nasi goście jedząc nasze potrawy, znaleźli klucz do dobrego zdrowia i samopoczucia.

Nasz zespół

Pytania?

Zadzwoń do nas bezpośrednio pod numer +48 512 371 309

Albo napisz do nas e-mail: recepcja@lubinowe.pl