Blog

Metody i terapie

W Wiosce Zdrowia korzystamy z wielu metod i terapii, które pomagają w osiągnięciu równowagi fizycznej, emocjonalnej i umysłowej

Joga

Joga to piękny przepływ energii. Poprzez ruch naszego ciała rozciąga się on na nasze umysły i sposób w jaki wchodzimy w interakcje ze światem. Jak traktujemy innych i rozprzestrzeniamy energię wokół nas – z życzliwością, cierpliwością i szacunkiem. Wszystko to wynika z koncentracji na oddechu, uważności i praktyki wdzięczności.

Joga ma wpływ na lepsze samopoczucie, na zarządzanie stresem i łagodzenie bólu.

Techniki medytacyjne

Nie masz wpływu na zachowanie otoczenia, ale masz wpływ na swoje reakcje. Praktykowanie medytacji pomaga (w dłuższym okresie) wydłużyć czas między bodźcem, a reakcją. Jeśli więc Twoje zachowanie bywa czasem niezrównoważone, lub masz słabości, które chcesz zrównoważyć, to medytacja będzie tu bardzo pomocna.

Zharmonizowanie ciała i ducha, osiągnięcie spokoju, jasności widzenia rzeczywistości i umiejętność, właściwego działania w konkretnych sytuacjach życiowych, to główne korzyści medytacyjnych praktyk

Pranajama | Kontrola oddechu

Odcięcie się od zewnętrznych bodźców, wpływających na zmysły, pozwala nam odpocząć i skupić się na wewnętrznym wyciszeniu.

Dzięki tej technice możesz nauczyć się prawidłowo oddychać. Korzyści obejmują zwiększenie pojemności płuc, poprawę koncentracji i poprawę trawienia. Świadomy oddech uspokaja niepokój i poprawia zarządzanie emocjami.

Przyrodolecznictwo | Leśna kąpiel

Las to nieocenione źródło zjonizowanego powietrza, cennych fitoncydów, ziół, grzybów, owoców leśnych. Miejsce harmonii, inspiracji, emocji.

Jako gatunek ludzki, jesteśmy przystosowani do życia pośród natury. Odeszliśmy od naszego naturalnego środowiska, do zabetonowanych przestrzeni, pełnych smogu elektromagnetycznego, hałasu, nadmiaru bodźców, presji zadań, katastroficznych newsów, ciągłego światła ekranów.

Żyjemy w stanie nieustannej czujności. Nasza kora mózgowa jest często nadaktywna i powoduje przeciążenie mózgu.

Jakość i ilość energii płynącej w naszych meridianach zależy, nie tylko od tego co jemy, jak myślimy, jakie ćwiczenia wykonujemy, ale też od wpływów energii bliższego i dalszego otoczenia.

Dlatego kontakt z przyrodą jest jednym z kluczowych elementów zdrowia, na który poza jedzeniem kładziemy największy nacisk.

Mindfulness​

Świadomie iść przez życie, to umiejętność postrzegania za pomocą wyostrzonych zmysłów. Poznanie siebie, ujawnienie swoich wzorców. Ta technika relaksacyjna pomaga kontrolować emocje i być w pełni świadomym tu i teraz. Idealna do radzenia sobie z depresją lub lękiem.

Terapia dźwiękiem​

Ta metoda wpływa na organizm na poziomie fizycznym. Dźwięki są wibracjami o określonej częstotliwości, które pobudzają krążenie płynów ustrojowych, między innymi poprawiają ukrwienie tkanek, przyspieszają ich oczyszczanie.

Dźwięki emitowane przez misy, mają również wpływ na poziom psychoemocjonalny.
W trakcie zabiegu dochodzi do synchronizacji pracy naszych półkul

Aromaterapia

Aktywuje zmysły, wpływa na pracę organów wewnętrznych, poprawia nastrój.
W Wiosce Zdrowia korzystamy z pozyskanych z roślin olejków eterycznych i żywic.

Fitoterapia

W Wiosce Zdrowia korzystamy z polskich ziół, które poprawiają trawienie, oczyszczają krew, wzmacniają.

Nasze nagrody