Blog

GANBANYOKU – ZALETY KAPIELI KAMIENNYCH

GANBANYOKU – ZALETY KAPIELI KAMIENNYCH

Ganbanyoku to japońska forma terapii, która wykorzystuje skalne łóżka, aby dostarczyć relaksu i zdrowotnych korzyści. Odkryj, dlaczego coraz więcej osób fascynuje się tą formą saunowania i jakie korzyści dla zdrowia można z niej uzyskać.

Po prostu połóż się i pozwól naturze działać.

Łóżka Ganbanyoku składają się z podgrzewanych czarnych płyt mineralnych osadzonych w naturalnym drewnie. Kamienie te wykonane z czarnej krzemionki tenshoh seki, pozyskiwanej ze skał lawowych, podgrzewane są do nieco ponad 42˚C i emitują promienie dalekiej podczerwieni.

Promienie podczerwone emanują z kamienia, ogrzewając ciało od wewnątrz. To pobudza komórki ciała, powodując, że użytkownik zaczyna się obficie pocić, w ciągu około 15 minut.

Toksyny są wypłukiwane z komórek tłuszczowych; poprawia się krążenie krwi i wzrasta metabolizm. Gdy ciało się rozgrzewa, gruczoły potowe obficie się pocą, oczyszczając organizm. Proces ten powoduje, że gruczoły łojowe wydzielają duże ilości sebum, które pomaga odbudować i chronić skórę.
Obfitość jonów ujemnych wzmacnia efekt leczniczy i pomaga zmniejszyć stres, wywołując zwiększone poczucie relaksu. Jony ujemne to bezwonne, bezsmakowe i niewidzialne cząsteczki, które wdychamy w obfitości w niektórych środowiskach.

Uważa się, że po dotarciu do naszego krwiobiegu jony ujemne wywołują reakcje biochemiczne, które zwiększają poziom nastrojowej serotoniny, pomagając złagodzić depresję, złagodzić stres i zwiększyć energię.

Historia Ganbanyoku

Początki Ganbanyoku sięgają japońskiej kultury, a legendy mówią, że ludzie zainspirowali się małpami makaki, które spały na gorących płaskich skałach. Obserwując ich zdrowie i długowieczność, ludzie zaczęli dogłębnie badać temat.

Zalety Ganbanyoku

Ganbanyoku ma zbliżone działanie do sauny niskotemperaturowej i może poprawić krążenie, a także korzystnie wpływać na skórę. Głęboko przenika do poziomu komórkowego, powodując rozszerzenie naczyń włosowatych, stymulując krążenie, zwiększając metabolizm między krwią, a tkanką – promując regenerację komórek.
Uspokajające, kojące i relaksujące, wszystko co musisz zrobić, to położyć się i pozwolić naturze działać.

1. Pomaga oczyścić skórę i zwiększa produkcję kolagenu i elastyny
Pomaga w detoksykacji – pomaga wydalić odpady metaboliczne, poprzez zdrowy pot.
2. Zmniejsza sztywność – doskonała do rozluźnienia mięśni i naprawie tkanek
3. Pomaga złagodzić obrzęki.
4. Stymuluje krążenie krwi i przyspiesza metabolizm.
5. Pomaga regulować autonomiczny układ nerwowy.
6. Wzmacnia układ odpornościowy i ogólne samopoczucie.

Jeśli czujesz się ospały/a i wyczerpany/a lub jeśli cierpisz na zimne dłonie i stopy, nawet latem, to Ganbanyoku jest dla Ciebie.

Jak korzystać z Ganbanyoku

Proces korzystania z Ganbanyoku jest prosty i relaksujący, ale aby osiągnąć maksymalne korzyści zdrowotne, warto przestrzegać kilku prostych zasad:

1. Połóż się i zrelaksuj: Rozłóż ręcznik na łóżku skalnym i połóż się, początkowo na brzuchu, aby rozpocząć działanie terapeutyczne od środka. Po około 15 minutach obróć się na plecy. Upewnij się, że całe ciało doświadcza ciepła dalekiej podczerwieni.

2. Przerwy: Po 15 minutach poczujesz pierwsze krople potu. Warto wtedy zrobić sobie przerwę, wypić płyny i kontynuować proces. Nie spiesz się, to ma być relaksujący proces.

3. Maksymalizacja korzyści: Po sesji Ganbanyoku pozwól skórze wyschnąć naturalnie. Unikaj mycia przez co najmniej dwie godziny po zabiegu, a gdy już to zrobisz, ogranicz używanie mydła. Dzięki temu maksymalizujesz korzyści dla skóry. Następnego dnia poczujesz, że skóra jest jedwabiście gładka i odświeżona.

Czego możesz się spodziewać?

Podczas sesji Ganbanyoku dostarczamy wszystko, czego potrzebujesz. Otrzymasz jednorazowe kapcie, duży ręcznik oraz wodę lub japońską herbatę, aby zapewnić Ci maksymalny komfort.

Po zakończeniu sesji warto skorzystać ze strefy relaksu

Po sesji Ganbanyoku możesz usiąść w strefie relaksu OM, napić się herbaty, zrelaksować się, poczytać książkę lub pomedytować.

Więcej znajdziesz na Home – Wioska zdrowia