Blog

MUZYKA SOLFEŻOWA I CZĘSTOTLIWOŚCI SOLFEGGIO W ŁUBINOWYM WZGÓRZU WIOSCE ZDROWIA

MUZYKA SOLFEŻOWA I CZĘSTOTLIWOŚCI SOLFEGGIO W ŁUBINOWYM WZGÓRZU WIOSCE ZDROWIA

Muzyka solfeżowa/częstotliwości solfeżowe – czym są i jak uzdrawiają?

Czym są częstotliwości Solfeggio? Dlaczego wydają się mieć tak potężny wpływ na nasze ciało i umysł? Czy to tylko moda, czy może rzeczywiście mają uzdrawiające właściwości?
W tym artykule przyjrzymy się temu fascynującemu zagadnieniu i dowiemy się, dlaczego muzyka solfeżowa staje się coraz bardziej popularna w dziedzinie terapii dźwiękiem i muzykoterapii.

Historia i odkrycie częstotliwości Solfeggio

Częstotliwości Solfeggio to zestaw sześciu tonów dźwiękowych, które od wieków były wykorzystywane w różnych tradycjach duchowych. Wspomina się o nich w kontekście chrześcijaństwa, wschodnich Indii, śpiewów mnichów gregoriańskich oraz starożytnych pieśni sanskryckich.
W latach 70. przywrócił je do społecznej świadomości, dr Joseph Puleo, lekarz i badacz. Dzięki matematycznej redukcji liczb, zidentyfikował te sześć mierzalnych tonów, które pomagają przywrócić ciało do równowagi i wspierają proces leczenia.

Naukowe dowody na korzyści częstotliwości Solfeggio

Badania nad wpływem muzyki na organizm ludzki przynoszą coraz bardziej fascynujące wyniki.
Już w XX wieku naukowcy zaczęli odkrywać związek między rodzajem odtwarzanej muzyki, a różnorodnością fizycznych skutków dla ciała. Biochemik dr Glen Rein przeprowadził badania, które pokazały, że śpiewy gregoriańskie i sanskryckie miały najbardziej pozytywny wpływ na organizm, zwiększając absorpcję światła UV i wpływając na zdrowie komórek. Z kolei muzyka rockowa wykazywała negatywny wpływ na organizm, uszkadzając DNA.

Od tego czasu badania nad muzykoterapią i częstotliwościami Solfeggio poszły dużo dalej. Wykazano, że te dźwięki mają głębokie psychiczne, emocjonalne i fizyczne działanie na ludzi.
Muzykoterapia stała się zawodem medycznym, pomagając ludziom terapeutycznie wykorzystywać muzykę.

Rezonans Schumanna i częstotliwości Solfeggio

Dlaczego częstotliwości Solfeggio wydają się tak skuteczne?
Odpowiedź tkwi w rezonansie Schumanna. W 1952 roku niemiecki fizyk Winfried Otto Schumann odkrył rezonanse elektromagnetyczne między powierzchnią Ziemi a jonosferą. Te fale elektromagnetyczne rezonują w zakresie od 7,86 Hz do 8 Hz, a Schumann nazwał je biciem serca Ziemi.

Następca Schumanna, Herbert Konig, odkrył, że te rezonanse pasują do różnych poziomów aktywności ludzkiego mózgu. Odpowiadają one stanom fal mózgowych: delta, theta, alfa, beta i gamma.
To stany, które występują naturalnie podczas codziennych czynności, od spania po tworzenie i naukę.

Pozytywne działanie różnych częstotliwości Solfeggio

Częstotliwości Solfeggio to nie tylko abstrakcyjne dźwięki.
Każda z nich ma konkretny wpływ na ciało i umysł. Oto krótka charakteryzacja każdej z częstotliwości:

  • 396 Hz: pomaga usunąć lęki, zmartwienia, strach i niepokój. Eliminuje poczucie winy i negatywne przekonania.

  • 417 Hz: uspokaja i kojąco wpływa na umysł. Usuwa negatywną energię z organizmu i myśli.

  • 528 Hz: posiada zdolność leczenia i uzdrawiania organizmu. Redukuje stres i zwiększa żywotność komórek. 

    (Badanie przeprowadzone w 2018 roku w Japonii wykazało, że muzyka dostrojona do częstotliwości 528 Hz znacznie zmniejsza stres w układzie hormonalnym i autonomicznym układzie nerwowym)

  • 639 Hz: pomaga zrównoważyć emocje i poprawia relacje międzyludzkie.

  • 741 Hz: pomaga w rozwiązywaniu problemów i zwiększa intuicję.

  • 852 Hz: wzmacnia poczucie duchowej świadomości i wewnętrznej mocy.

  • 963 Hz: pomaga w budzeniu intuicji i łączeniu się ze światem duchowym.

Zakres częstotliwości Solfeggio, a energia życiowa

Te częstotliwości, 396, 417, 528, 639, 741, 852 i 963 Hz, odpowiadają siedmiu czakrom, podobnie jak siedem tonacji i siedem kolorów tęczy. Są one kluczem do odblokowania naszego potencjału uzdrawiania i transformacji.

Słuchanie muzyki solfeżowej o odpowiednich częstotliwościach może pomóc w uzyskaniu głębokiego relaksu, zregenerowaniu sił, uspokojeniu umysłu i ciała oraz wzmocnieniu zdolności koncentracji i rozwiązywania problemów. Jeśli jesteś osobą, która doświadcza chronicznego zmęczenia, stresu lub ma problemy ze snem, muzyka solfeżowa może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Podsumowanie

Muzyka solfeżowa i częstotliwości Solfeggio to fascynujący obszar badań, który łączy w sobie starożytne tradycje duchowe, z nowoczesnymi odkryciami naukowymi. Dowody wskazują, że te dźwięki mają potężny wpływ na ciało i umysł, pomagając w uzdrawianiu, zrelaksowaniu i osiągnięciu równowagi.
Dzięki zrozumieniu rezonansu Schumanna i właściwościom poszczególnych częstotliwości Solfeggio, możemy teraz korzystać z muzyki solfeżowej jako narzędzia do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia.

Jeśli czujesz się zmęczony, zestresowany lub potrzebujesz relaksu, warto dać szansę tym dźwiękom i odkryć ich uzdrawiającą moc. Muzyka solfeżowa to narzędzie, które może pomóc nam odkryć głębsze poziomy naszej natury i osiągnąć harmonię wewnętrzną.

Połóż się w naszym ogrodzie zimowym OM, zamknij oczy, harmonijnie oddychaj i rozluźniaj mięśnie, wprowadzając organizm w błogi stan relaksu. Zrób to 2 godziny przed lub po posiłku.

O innych holistycznych metodach i terapiach, przeczytasz na naszej stronie www.